Смарт картки

Смарт-картка - це тип пластикових карт, який дозволяє зчитувати необхідну інформацію навіть за відсутності підключення до інтернету. Всі необхідні дані в цифровому вигляді зберігаються на спеціальному вбудованому чіпі з контактною або безконтактною системою зчитування.

Стандартна смарт-картка зовні виглядає як звичайна кредитка, проте свою назву "смарт" вона отримала не дарма: вона дійсно виділяється більш інтелектуальним інтерфейсом.

На сьогодні у світі можна купити кілька типів смарт-карт, відмінних між собою по:

  • за способом зчитування;
  • типом мікросхеми.

Спосіб зчитування

Два основних варіанти: контактний і безконтактний.

Контактний спосіб передбачає наявність контактного інтерфейсу будь-якого типу. Це може бути стандартний ISO 7816, що вимагає наявності картрідера, або ж USB-інтерфейс, який при використанні все того ж стандарту ISO 7816 поміщений в корпус з USB-портом для більш комфортної експлуатації.

Безконтактний спосіб не вимагає безпосереднього контакту зі зчитувачем, діючи за технологією RFID, тому вважається, що потенціал роботи таких карт дещо більше з причини відсутності зносу.

Тип мікросхеми

Цим визначаються функціональні можливості смарт-картки. Можна купити карту пам'яті, розраховану тільки на зберігання інформації; можна скористатися карткою з мікропроцесором, забезпеченим власної ОС, або ж придбати криптографічний карту з більш складною системою шифрування для виконання завдань захисту (формування криптографічних ключів, електронних підписів тощо).

Призначення

Виробництво смарт-карт прямо пов'язане з функціонуванням мобільного телефонного зв'язку (SIM-картки), банківської системи (деякі типи банківських карт), міського транспорту (проїзні), охоронних служб (пропуску, прохідні квитки та інше).

На сайті infinity.ua можна оформити замовлення на випуск пластикових смарт-карт різного рівня складності. Контактні і безконтактні, банківські картки та проїзні, для офісних прохідних і систем медичного страхування. Виготовлення смарт-карт ведеться тільки на основі сучасних технологій з використанням надійних матеріалів і кращого європейського обладнання.


Повернутися до списку