Словник термінів

Безконтактні картки (proximity card) - пластикові карти, що працюють при залученні інтегральних схем, здатні до дистанційного взаємодії зі зчитувальними пристроями і визначають допуск до того чи іншого об'єкту або платіжної операції.


Безконтактний чіп - мікропроцесорний носій інформації, який вмонтований в карту і не має зовнішніх фізичних контактів.


Голограма - дво- або тривимірне зображення об'єкта, нерідко є індикатором достовірності конкретної пластикової карти.


Індент друк - процес зворотний ембосування, тобто цифри або букви вдавлюються в пластик.


Магнітна смуга - має три інформаційних записуваних доріжки носій з обмеженим обсягом пам'яті. У стандартних випадках має ширину 12,7 міліметра і знаходиться на відстані 4 міліметри від краю пластикової карти. Залежно від кодування виділяються низькокоерцитивною (LоСо), среднекоерцітівная (Месо) і висококоерцитивною (НiСо) магнітні смуги.


Мікротекст - не помітних людським оком текст, прочитуваний спеціальним пристроєм і засвідчує справжність і персоніфіковані дані пластикової карти.


Мікроструктура - складно скомбіновані лінії, що виступають в якості фону запечатаного поля пластикової карти.


Друк офсетний - технологія друку, що передбачає перенесення фарби з друкарської форми на матеріал не безпосередньо, а через проміжний офсетний циліндр.


Друк сублімації (термотрансферний) - використовує спеціальні принтери, що працює за допомогою нагрівання друкованої стрічки та перенесення зображення, в свою чергу, з стрічки на карту.


Друк трафаретний - це метод відтворення тексту і графічних зображень за допомогою друкарської форми (трафарету), через яку фарба проникає на друкований матеріал.


ПІН-код - персональний ідентифікаційний номер.


Смуга для підпису (підписна панель) - спеціальний шар, нанесений на поверхню карти, що дозволяє робити написи.


Scratch (скретч)-панель - непрозорий захисний шар, що наноситься на поверхню карти поверх захищається (пін-код, виграшне слово, код поповнення рахунку і т.д.).


Смарт-картка - являють собою пластикові картки з вбудованою мікросхемою. У більшості випадків смарт-карти містять мікропроцесор і операційну систему, контролюючу пристрій і доступ до об'єктів у його пам'яті.


Тіппінг - покриття ембосірованних знаків спеціальною фольгою необхідного кольору.


Тиснення фольгою - застосування методу гарячого тиснення шляхом залишення відбитка фольги на пластиковій картці.


УФ фарба - невидиме при денному світлі зображення, нанесене цією фарбою, світиться при ультрафіолетовому освітленні.


Штрих-код (barcode) - це послідовність чорних і білих смуг, що представляє деяку інформацію в зручному для зчитування технічними засобами вигляді.


Ембосування - процес механічного видавлювання на пластиковій картці буквено-цифрової інформації.

Енкодер - пристрій для кодування магнітної смуги.